דף הבית » הכי חם » איך לדעת אם זה בן או בת?

איך לדעת אם זה בן או בת?

2023-10-31 17:25:00+02:00

מהן הדרכים השונות לקביעת מין?

כאשר מצפים לתינוק, אחד הדברים המרגשים ביותר הוא לגלות את המין. ישנן מספר דרכים שונות לקבוע את מין התינוק. חלק מהשיטות הללו מדויקות יותר מאחרות, וחלקן פולשניות יותר מאחרות. הנה כמה מהדרכים השונות לקבוע את מינו של תינוק.

אולטרסאונד

הדרך הנפוצה ביותר לקבוע את מין התינוק היא באמצעות אולטרסאונד. במהלך בדיקת אולטרסאונד, הטכנאי יחפש סימנים מסוימים המעידים על מין התינוק. זה נעשה בדרך כלל במהלך השליש השני של ההריון. אולטרסאונד בדרך כלל מדויק מאוד בקביעת מין, אך יש סיכוי קטן שהטכנאי טועה.

בְּדִיקַת מֵי שָׁפִיר

בדיקת מי שפיר היא הליך פולשני יותר מאשר אולטרסאונד. זה כולל נטילת דגימה של מי השפיר ובדיקת סמנים גנטיים המעידים על מין התינוק. הליך זה נעשה בדרך כלל בשליש השני של ההריון ומדויק מאוד בקביעת המין. עם זאת, הוא טומן בחובו סיכון קטן להפלה.

בדיקת דם

בדיקת דם יכולה לשמש גם כדי לקבוע את מין התינוק. בדיקה זו מחפשת הורמונים מסוימים בדם האם המעידים על מין התינוק. בדיקה זו נעשית בדרך כלל בשליש הראשון של ההריון ומדויקת מאוד בקביעת המין. עם זאת, זה לא מדויק כמו אולטרסאונד או בדיקת מי שפיר.

מהם הסימנים של ילד או ילדה?

ישנם גם סימנים מסוימים שיכולים להצביע על מינו של תינוק. סימנים אלו אינם תמיד מדויקים, אך הם יכולים לתת אינדיקציה למין התינוק.

קצב לב

אחד הסימנים הנפוצים ביותר למין של תינוק הוא קצב הלב. מאמינים שאם קצב הלב של התינוק הוא מעל 140 פעימות לדקה, ככל הנראה מדובר בילדה. אם קצב הלב נמוך מ-140 פעימות לדקה, סביר להניח שמדובר בבן.

תשוקות

מאמינים גם שאם אמא משתוקקת למאכלים מתוקים, סביר להניח שזו ילדה. אם האם משתוקקת למאכלים מלוחים או חמוצים, סביר להניח שמדובר בבן.

עלייה במשקל

כמו כן, מאמינים שאם אמא עולה במשקל בירכיים ובירכיה, סביר להניח שזו ילדה. אם האם עולה במשקל בבטן, סביר להניח שמדובר בבן.

סיכום

קביעת מינו של תינוק יכולה להיות תקופה מרגשת להורים המצפים. ישנן מספר דרכים שונות לקבוע את מין התינוק, כולל אולטרסאונד, בדיקת מי שפיר ובדיקות דם. ישנם גם סימנים מסוימים שיכולים להצביע על מינו של תינוק, כגון דופק, תשוקה ועלייה במשקל. עם זאת, סימנים אלה לא תמיד מדויקים. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה או צפה בסרטונים ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן