דף הבית » הכי חם » איך לדעת אם זהב אמיתי?

איך לדעת אם זהב אמיתי?

2023-10-13 08:34:00+02:00

מה זה זהב אמיתי?

זהב אמיתי הוא מתכת יקרה ששימשה במשך מאות שנים כצורה של מטבע ולתכשיטים. זהב הוא מתכת רכה הניתנת לגיבוש וגמיש, כלומר ניתן לעצב אותה ולמתוח אותה בקלות. זה גם מוליך טוב של חשמל וחום. זהב הוא יסוד כימי עם הסמל Au ומספר אטומי 79. זהו אחד היסודות הבודדים שלא נשחק או מוכתם עם הזמן.

איך לדעת אם זהב אמיתי

יש כמה בדיקות פשוטות שאתה יכול לעשות כדי לקבוע אם זהב אמיתי או לא. הבדיקה הנפוצה ביותר היא בדיקת החומצה, הכוללת שימוש בחומצה מיוחדת לבדיקת הזהב. בדיקה זו לא תמיד אמינה, עם זאת, מכיוון שחלק מזהב מזויף עשוי לעבור את מבחן החומצה. מבחן נוסף הוא בדיקת הצפיפות, הכוללת שקילת הזהב והשוואתו לצפיפות של זהב טהור. אם הזהב כבד יותר מזהב טהור, סביר להניח שהוא אמיתי. המבחן השלישי הוא מבחן המגנט, הכולל שימוש במגנט כדי לבדוק את הזהב. אם הזהב לא נמשך למגנט, סביר להניח שהוא אמיתי.

ההבדלים בין זהב אמיתי לזהב מזויף

זהב אמיתי הוא מתכת יקרה בעלת ערך ושימשה במשך מאות שנים כצורה של מטבע ולתכשיטים. זהב מזויף, לעומת זאת, עשוי בדרך כלל ממתכת זולה יותר כמו פליז או נחושת ולרוב מצופה בשכבה דקה של זהב. זהב מזויף אינו יקר כמו זהב אמיתי ואינו עמיד. זהב אמיתי הוא גם הרבה יותר גמיש וגמיש מזהב מזויף. זהב אמיתי ניתן לעצב ולמתוח בקלות, בעוד שזהב מזויף הוא בדרך כלל שביר ונשבר בקלות.

השוואה מהירה

זהב אמיתי זהב מזויף
בעל ערך לא בעל ערך
זדוני וגמיש שביר ונשבר בקלות
לא משחית או מכתימה עלול להרוס או להכתים
נמשך למגנט לא נמשך למגנט

בדיקת חומצה

מבחן החומצה הוא המבחן הנפוץ ביותר המשמש כדי לקבוע אם זהב אמיתי או לא. בדיקה זו כוללת שימוש בחומצה מיוחדת לבדיקת הזהב. החומצה תגיב אחרת עם זהב אמיתי מאשר עם זהב מזויף. אם הזהב אמיתי, החומצה לא תגיב איתו. אם הזהב מזוייף, החומצה תגיב איתו ותגרום לו לשנות צבע או להתמוסס.

מבחן צפיפות

מבחן הצפיפות הוא מבחן נוסף המשמש כדי לקבוע אם זהב אמיתי או לא. בדיקה זו כוללת שקילת הזהב והשוואתו לצפיפות של זהב טהור. אם הזהב כבד יותר מזהב טהור, סביר להניח שהוא אמיתי.

מבחן מגנט

מבחן המגנט הוא המבחן השלישי המשמש כדי לקבוע אם זהב אמיתי או לא. בדיקה זו כוללת שימוש במגנט לבדיקת הזהב. אם הזהב לא נמשך למגנט, סביר להניח שהוא אמיתי.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן