דף הבית » הכי חם » איך לדעת אם העובר התהפך?

איך לדעת אם העובר התהפך?

2023-10-28 11:56:00+02:00

מהו עובר מתהפך?

עובר מתהפך הוא עובר שהסתובב ברחם וכעת פונה לעמוד השדרה של האם במקום לבטן. זה יכול לקרות בכל שלב במהלך ההריון, אבל זה נפוץ ביותר במהלך השליש השלישי. חשוב לדעת אם התינוק שלך התהפך כי זה יכול להשפיע על הדרך שבה אתה לידת את התינוק.

סימנים ותסמינים של עובר מתהפך

ישנם כמה סימנים ותסמינים שיכולים להצביע על כך שהתינוק שלך התהפך. הסימן הנפוץ ביותר הוא שינוי בתנוחת ראשו של תינוקך. אם ראשו של תינוקך אינו נמצא עוד באותו תנוחה כפי שהיה קודם לכן, סביר להניח שהתינוק התהפך. סימנים נוספים כוללים ירידה בתנועה, שינוי בצורת הבטן וירידה בכמות מי השפיר.

כיצד לקבוע אם העובר התהפך

הדרך הטובה ביותר לקבוע אם התינוק שלך התהפך היא לעבור אולטרסאונד. אולטרסאונד יכול לספק תמונה מדויקת של מיקומו של התינוק ברחם. ייתכן שהרופא שלך יוכל להרגיש את תנוחת התינוק על ידי ביצוע בדיקה גופנית.

אולטרסאונד

אולטרסאונד הוא הדרך האמינה ביותר לקבוע אם התינוק שלך התהפך. במהלך האולטרסאונד, יוכל הטכנאי לראות את מיקומו של התינוק ברחם. הטכנאי יוכל גם למדוד את גודל התינוק ולבדוק אם יש חריגות.

בדיקה פיזית

ייתכן שהרופא שלך יוכל להרגיש את תנוחת התינוק על ידי ביצוע בדיקה גופנית. במהלך הבדיקה, הרופא שלך ירגיש את הבטן שלך כדי לקבוע את מיקומו של התינוק. שיטה זו אינה אמינה כמו אולטרסאונד, אך היא יכולה לספק קצת תובנה לגבי תנוחת התינוק.

תנועת עובר

אם אתה מבחין בירידה בתנועת העובר, זה יכול להיות סימן שהתינוק התהפך. כאשר התינוק במצב ראש למטה, אתה אמור להרגיש יותר תנועה מאשר כאשר התינוק במצב עכוז.

מי שפיר

ירידה בכמות מי השפיר יכולה להיות סימן לכך שהתינוק התהפך. כאשר התינוק במצב ראש למטה, מי השפיר צריכים להיות ברמה תקינה. אם התינוק במנח עכוז, מי השפיר עשוי להיות נמוך מהרגיל.

מה לעשות אם העובר התהפך

אם התינוק שלך התהפך, הרופא שלך עשוי להמליץ על ניתוח קיסרי. הסיבה לכך היא שקשה לתינוק להסתובב בחזרה למצב ראש למטה לאחר שהוא מתהפך. ניתוח קיסרי הוא דרך בטוחה ויעילה ללדת תינוק במצב עכוז.

דעה אישית

כאמא, זה יכול להיות מפחיד לחשוב שייתכן שהתינוק שלך התהפך ברחם. עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בתופעה שכיחה ולרוב ניתן לפתור אותה בניתוח קיסרי. חשוב לדבר עם הרופא שלך על האפשרויות שלך ולוודא שאתה מרגיש בנוח עם ההחלטה שאתה מקבל.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן