דף הבית » מאמרים מקצועיים » אחרי כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

אחרי כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

אחרי כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

אחרי כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

בדיקות הריון הן כלי חשוב לנשים המנסות להרות או שאולי קיימו יחסי מין לא מוגנים. לדעת כמה זמן לאחר מכן תוכל לבצע בדיקת הריון יכולה לעזור לך לקבוע מתי אתה צריך לצפות לקבל תוצאה מדויקת. הדיוק של בדיקת הריון תלוי מתי אתה לוקח אותה ועד כמה הבדיקה רגישה. ככלל, ככל שתקדימו לבצע בדיקת הריון, כך התוצאה תהיה פחות מדויקת. רוב הבדיקות מדויקות כאשר נלקחות שבוע לאחר הפסקת מחזור.

מתי לעשות בדיקת הריון

הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא שבוע לאחר הפסקת המחזור. זה כאשר הרמות של הורמון ההריון, גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG), גבוהות מספיק כדי להתגלות בבדיקה. אם תבצע את הבדיקה מוקדם מדי, ייתכן שרמות ה-hCG לא יהיו גבוהות מספיק כדי להיות מזוהות. המשמעות היא שייתכן שהבדיקה לא תהיה מדויקת.

סוגי בדיקות הריון

ישנם שני סוגים של בדיקות הריון: בדיקות שתן ובדיקות דם. בדיקות שתן הן הנפוצות ביותר והן זמינות ללא מרשם רופא. בדיקות דם רגישות יותר ויכולות לזהות רמות hCG מוקדם יותר מבדיקת שתן.

בדיקות שתן

בדיקות שתן הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון. הם זמינים ללא מרשם והם זולים יחסית. בדיקות שתן מזהות נוכחות של hCG בשתן שלך. רוב בדיקות השתן מדויקות כאשר נלקחות שבוע לאחר הפסקת הווסת. עם זאת, בדיקות מסוימות רגישות יותר מאחרות ויכולות לזהות hCG מוקדם יותר.

בדיקת דם

בדיקות דם רגישות יותר מבדיקות שתן ויכולות לזהות hCG מוקדם יותר. בדיקות דם נעשות בדרך כלל במשרד רופא והן יקרות יותר מבדיקות שתן. בדיקות דם יכולות לזהות hCG כבר שישה ימים לאחר ההתעברות. עם זאת, עדיף להמתין שבוע לאחר החמצת המחזור כדי לקבל תוצאה מדויקת.

סיכום

בדיקות הריון הן כלי חשוב לנשים המנסות להרות או שאולי קיימו יחסי מין לא מוגנים. לדעת כמה זמן אחרי שאתה יכול לעשות בדיקת הריון יכול לעזור לך לקבוע מתי אתה צריך לצפות לקבל תוצאה מדויקת. הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא שבוע לאחר הפסקת המחזור. בדיקות שתן הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון והן מדויקות כאשר נלקחות שבוע לאחר המחזור החודשי. בדיקות דם רגישות יותר ויכולות לזהות hCG מוקדם יותר מבדיקת שתן.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן