תופעה כאובה

הדיון הזה מכיל 11 תגובות, ויש לו 10 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י תמונת פרופיל של מאמנת ירושלמית 14 בינואר 2016 at 1:26.

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

כמה קורה לכם שאחרי ש"מסרתם את הנפש" עבור מופע ונתתם מעל ומעבר,
    אתן עומדות כמו עניי בפתח לקבל תשלום?
    במקרה הטוב צקים דחוים לעוד 4 חודשים ובמקרה הגרוע ריצה בעקבות המטמון???

תמונת פרופיל של
    תמי
    משתתף

תופעה רווחת ועצובה לא רק בתחום שלנו, בכל תחום השרות והעסקים הפרטיים.

אני לא יודעת למה החיוב של "ביומו תתן שכרו" – מדאורייתא, פשוט לא קיים אצל חלק מהמוסדות והאנשים שמזמינים עבודות.

באופן עקרוני, ממליצה לך להתחיל להתעסק עם התשלום בעוד את נמצאת בחזרות בביה"ס, כך שיש לך גישה למזכירות או להנה"ח ואת יכולה לסגור איתם פנים לפנים את הנושא. אני מוציאה קבלה כמה ימים לפני המופע, ורוב המוסדות בד"כ משתדלים להיות בסדר. לאחר מכן, להתחיל לרדוף אותם טלפונית זה פשוט מקצוע בפני עצמו.

תמונת פרופיל של
    אלישבע אבר
    מנהל פורום ראשי

ועל הדרך…
    אם אתן המאמנות באמת נמצאות במוסד עצמו ויכולות לטרטר את המזכירה..
    נא לא לשכוח את כל העוסקות במלאכה שמאחורי הקלעים- אלא שב"דכ ביה"ס מכיר רק מהקבלות..
    אין שום סיבה להזניח אותנו ולדאוג לעצמכן
    לשבחה של תמי יאמר– שכשהיא מזמינה עבודה ממני (היא הרי המזמינה ולא המוסד.. לא?)
    קודם כל היא תשב על המזכירה שתשלם לי, ורק אח"כ תשגע בשביל עצמה..

תמונת פרופיל של
    תמי
    משתתף

עולה בדעתי אולי אפשר להכניס את נושא התשלומים בחוזה עבודה.
    לדבר על זה מראש עם ההנהלה או המורה המקשרת, להסביר את הענין בצורה יפה.
    כמו שאומרים, לדבר ללב שלהם..

תמונת פרופיל של
    משה קוק
    משתתף

והנה לכן דוגמא לבלבול הגדול שנוצר בנו, ואנו כולם חוטאים בזה, כי הטעות מתחילה בנו.
    אנו צריכים לעשות הפרדה מוחלטת בראש בין הנקודה שבה אנו מבטאים את כוחינו את נפשינו את עצמינו
    את כל הוויתינו בעבודה, במסירות כלפיה ובהרגשה של "נתתי את הנשמה", לבין השכר על ביצוע העבודה.
    אנו שקועים במהלך המופעים ברמת יצירה עם תחושות הבעה מאוד גדולות ומתוך זה אנו ניגשים לגבות את הכסף
    וזה איננו קשור לתמורה הכספית כלל וכלל אלא לרצון בהערכה ולהמון הערכה,
    ואינני חושב כי לעולם מישהו באמת יוכל לחוות כמונו את ההשקעה ואת כל רגשות הביטוי כמו שאנו חווים אותה בעצמינו.
    כי רק אנו עצמינו יודעים כמה באמת השקענו ומהו הפער בין ההשקעה לבין התוצאות בשטח.
    ולכן אל תצפו להבנה ולהערכה מהלקוחות, תלמדו את עצמכן להעריך את האני היוצר שבתוך כל אחד ואחת מכן.
    תשלום על העבודה איננו קשור למערכת זו כלל וכלל, ביצעתי עבודה וכאיש מקצוע יש לזה מחיר
    עם כל ההשלכות, וכשאנו באים לגבות או לדבר על מחירים אנו צריכים ממש להחליף ישות.
    ולשנות את מבט ההתייחסות שלנו לנושא.
    אין ספק כי כל נושא המחירון, לוח זמני התשלום, ואופן התשלום חייב להיכלל במסמך ההצעת מחיר.
    ללא שום פשרות.
    כאשר אנו מערבים בין יצירה מסירות והשקעה לבין זכויותינו בתשלום ומטשטשים את הגבול ביניהם,
    אזי רומסים אותנו ומצד הלקוחות ג"כ הגבול מיטשטש והכסף חומק לו עד שמוצא את מקומו… בשוטף מי יודע כמה.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שנים, 7 חודשים ע"י תמונת פרופיל של משה קוק.
    תמונת פרופיל של
    מוריה
    משתתף

כן. לפעמים צריך לרדוף אחרי התשלום, בצורה מבשה.
    פעם קבלתי תשלום על מסיבת גמר בטו בשבט…

תמונת פרופיל של
    צלילים
    משתתף

אני זכיתי לקבל בערב פסח כסף על סוכות…..

נראה לכם שזו תופעה נורמלית?

תמונת פרופיל של
    רחל ברון
    משתתף

זו תופעה מבישה!
    אני דנה אתם לכף זכות שהם פשוט לא חושבים שזה בעצם המשכרות שלנו, וזה הכסף ללחם ולחלב…

אנחנו בפתח העונה החדשה כשעדיין לא זכיתי לראות את כל הכספים מהעונה הקודמת….
    וכשדברתי עם איזה ביתספר ענו לי- אנחנו תמיד בסוף משלמים….

תמונת פרופיל של
    reshamkol5
    משתתף

התופעה כאובה ועצובה, ולצערי לא תמיד עוזר חוזה עבודה,
    והכי מרגיז זה שלקוח שטרח ובא עד לאולפן להקליט, כשאני מבקשת את התשלום הוא אומר לי 'אבל אני לא מגיע לאזור שלך בזמן הקרוב, אז איך את רוצה שאני אשלם?!' באמת בעיה……
    אבל מה שאני רוצה להציע זה לשנות את התמונה מהצד השני:
    נכון, אנחנו לא יכולות לחנך את כל העולם להקפיד על ביומו תתן שכרו, אבל אנחנו כן יכולות לשלם לפאנית באותו יום, לא לדחות את התשלום של הגרפיקאית, ולשלם למטפלת של הילד בזמן, אפילו אם זה דורש מאיתנו לקחת הלוואה, כי בדיוק המשכורת שלנו קצת/הרבה מתעכבת,
    לפחות אנחנו לא נעשה זאת לאחרים.

תמונת פרופיל של
    BAMAONLINE
    משתתף

יש היום ההעברות בנקאיות.
    אם הוא שמע על מייל אז הוא שמע גם על זה—-

צריך ללמוד איך להיות אסרטיבים,
    וגם חשוב שבועים לפני מועד המסיבה,
    להודיע לאחת המחנכות וכו שאת מצפה לתשלום ביום המסיבה, וסומכת עליה שתטפל בזה

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.