שערוריה מארץ הדמיון (זה קרה באמת)

מרחב הפורומים הצגות, תסריטים ומחזות זמר שערוריה מארץ הדמיון (זה קרה באמת)

הדיון הזה מכיל 4 תגובות, ויש לו 4 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י תמונת פרופיל של אובייקטיב הפקות 19 באוקטובר 2015 at 22:36.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

לא פחות ולא יותר מתקשרת אלי מאמנת מאחת המקומות בארץ, שלקחה תוכנית שכתבתי בעבר ועלתה על הבמות ועודנה עולה.
    המאמנת השתמשה ברעיון ובמבנה העלילה. (מדובר ברעיון ומבנה עלילה יחודי) ושכתבה את העלילה.
    היא אומרת לי: אולי כמה משפטים וכמה דברים,
    שאלתי רב. אמרתי לו שזה שימוש פרטי. והוא אמר שאין בעיה.
    הייתי בהלם.
    מסיבת גמר ל300 משתתפות זה שימוש פרטי????
    התברר שהיא הציגה בפני הרב את השאלה כאילו בכלל אין פה שאלה.
    והיא רוצה ממני עכשיו הסכמה כי השקיעה הרבה, מנסה לעורר רחמים—
    ועוד היא אומרת לי: אולי נעשה גם שיתוף פעולה. ונמכור ונרוויח—- (מה שחסר לי לעשות עסקים עם אחת כזאת)
    אין לי מה לומר על כזה דבר.
    (ועוד פרט חשוב. היא חושבת שבגלל שהעתיקה את הרעיון ומבנה העלילה. אני צריכה להתחלק אתה 50 אחוז בכסף.
    מה שנקרא: אין גבול לחוצפה!
    מה אתן אומרות מבחינה מקצועית?
    משהי נתקלה בעניני זכויות יוצרים שכאלה?

תמונת פרופיל של
    תמי
    משתתף

בדיוק שאלה לרב.
    זכויות יוצרים בהלכה קצת שונה ממה שאנחנו חושבים.
    אני הייתי מופתעת שרב פסק לי בעבר שלחן מותר להעתיק אם לא עושים בו שימוש מסחרי. כלומר, לחן זה כמו רעיון, משהו תאורתי ולא ממשי כמו פלייבק או טקסט. ולכן מותר למי ששומע להשתמש בו לצורך אישי בלי שהוא מרוויח עליו כסף.
    אז צריך לברר כל מקרה לגופו וכמובן לשמוע את שני הצדדים אצל אותו רב.
    בהצלחה!

ובכן. תשובת הבית דין ששלחתי להם את השאלה היתה:
    שלום וברכה!
    שאלה זו נוגעת לשתי צדדים,
    ביה"ד מנוע מטענות בכתב עד שישמעו גרסאות ב' הצדדים במסגרת דיון בפני ביה"ד,
    מכתב או לחילופין שיחת טלפון שתבוצע ע"י ב' הצדדים.

אולם הם טוענים שהם שאלו בת דין שלא במסגרת שני צדדים—
    ושם התשובה היתה שונה לחלוטין.

מה אפשר לעשות מול תופעות כאלה????
    חוץ מלכתוב שחור ע"ג לבן שהטקסט נשלח למטרת התרשמות. ועל דעת שלא יועתק הרעיון , המבנה, העלילה או כל אחד מהם וכו
    מה????????????????????

הסיפור הזה מאד עצוב ומקומם, והעצה שאתן לך מקפיצה עוד יותר
    אבל על בשרי למדתי: נתתי למפיקה אחרת רשות למכור חומר מסויים שלי (היינו: טקסט ופלייבקים) אותו אני משווקת במקביל לאותם קהלי יעד.למה? סיפור שלם. אמנם הרב אליו היא פנתה פסק שאינני מחוייבת בכלל לעשות כן, אך בגלל החלטה רגעית ושמיימית החלטתי שמה לי עכשיו לריב ולהתווכח אם הכל הרי נקבע מלמעלה ואין אדם מוגע במוכן לחברו….ויתרתי לה ונתתי בלב שלם.
    ומאז- לא רק שאינני מפסידה אלא רק מרוויחה. יש כלל כזה בשיווק של רכיבה על השיווק של השני. היא עובדת על פרסום ואני מרוויחה את הלקוחות שמגיעים מההדים
    אז מנסיון, תוותרי לה. עזבי אותה. היא לא יכולה להזיק לך במאום ובסוף תגלי שבזכות מניעת המחלוקת את רק מרוויחה יותר.
    ומה לכתוב על הטקסט שנשלח להתרשמות? מה שאת כותבת תמיד. "כל הזכויות שמורות". אנשים יראי שמיים לא יעתיקו, ומי שחסר לו יר"ש לא יעזור גם אם תכתבי מאה פעמים לא לא לא.

תמונת פרופיל של
    אובייקטיב הפקות
    מנהל פורום ראשי

מסכימה עם המהלך הכללי.
    אבל לא ממליצה לך להסכים עם הכניעה.
    כי אחת שמראש עשתה משהו לא הכי ישר,
    אי אפשר להמשיך אתה לטווח ארוך.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.