לגבי הקלטות למסיבות סידור

הדיון הזה מכיל 15 תגובות, ויש לו 10 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י תמונת פרופיל של STAGE 11 במאי 2016 at 12:06.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שיגעו אותי כבר מה עדיף.
    הקלטה של ילדות, נערות נשים
    בקיצור מה לעשות?
    מה הציבור אוהב לשמוע במסיבת סידור מבחינת קולות השירה?

לטעמי הקלטת ילדות-
    הרבה יותר כובש ומשדר אמינות וחיבור……..
    בהצלחה רבה!

תמונת פרופיל של
    אלישבע אבר
    מנהל פורום ראשי

ועוד משהו קטן אם כבר העלת את הנושא..
    שמנה לב- ילדות של מסיבת סידור- הם ילדות שעוד בקושי סיימו את הגן-
    לא מתאים להם חומר של ו', ח' ומעלה..
    ואני שמה לב לאחרונה שהרבה מתחילות לזלזל בעניין הזה.. וחבל..
    ילדות קטנות צריכות שירים ברורים, מסודרים, בלי הרבה "פיציפקעס"
    לתת פתיחים מובנים, שירים קליטים.. וכו..

השבוע רצתה לקחת ממני משהי מחרוזת שעשיתי לכיתה ח'.. לא נתתי לה
    זה קהל יעד אחר לגמרי, ויש לשים לב!
    סליחה על ההרצאה הארוכה..

לגבי שירה- ברור שילדות!
    למרות שיש טכניקות באולפנים השונים לקחת בנות גדולות ואח"כ להעלות טון- אם עושים בצורה נכונה
    יכול להיות הרבה יותר טוב מאמיתי!

תמונת פרופיל של
    תמי
    משתתף

אני גם חושבת שהרבה יותר אמין שירת ילדות.
    לדעתי, מגוחך לראות את הזאטוטות על הבמה ולשמוע נשים בוגרות.

הציבור אוהב ומאד מתגעגע לימים של פעם כששמעו את האקורדיון והילדות בlive וכל המסיבה היתה ארוע חמים ולאו דווקא מרשים…. אך, מה לעשות שאנחנו חיים כבר בשנת 2015 והסגנון השתנה (הרבה מבתי הספר מעלים את מסיבות הסידור באולמות גדולים, פלייבקים ותוכניות מוקלטות וכו')
    – חשוב להפיק על חומר ברור וקליט עבור הילדות מבחינת כתיבה ומבחינה רעיונית. (גם בבחירת מנגינות הריקודים מתאים לעבוד עם מוזיקה מסודרת שניתן לחלק למשפטים ולפראזות בצורה פשוטה ובהירה לילדות)
    – להקליט דווקא ילדות כגיבוי (למרות שצריך למצוא ילדות ששרות ברמת דיוק מקסימלית והעבודה איתן לא קלה בכלל ) אך להשאיר מקום לשירת ילדות המסיבה עצמן – שירה טהורה ומרגשת שאין דומה לה (אפילו שמבחינה מוזיקלית שירת נשים או בחורות מדויקת יותר)
    – בשירי מקהלה מגוחך לשים הרמוניות מורכבות של קולות שניים כשברור שלא הילדות שרות.

בהצלחה!

תמונת פרופיל של
    אובייקטיב הפקות
    מנהל פורום ראשי

הי,
    בבית יעקב מסוים שהיתה מאד חשובה להם השירה
    בקשו ממני לארגן להם מיני אולפן במקום.
    ולהקליט את כל ה100 בנות בלע"ה.
    התוצאה נחמדה ביחס לנתונים ולדרישות.

את באמת בטוחה שקולות שניים זה מגוחך בשירי מסיבת סיודור? זה לא חסר ביופי של השירה?

דיברתי על הרמוניות מורכבות מאד וביצועי קולות שניים מרשימים שמתאימים לכיתות גבוהות . אני מקליטה קולות שניים רכים ופשוטים שעוטפים את הקול הראשון.

קראתי את כל הדיון שלעיל. נראה לי ששכחתן שמדובר על בנות בכיתה א' בנות 6! ובאמהות שלהן.
    אני אמא לארבע בנות (כיתות ח' -ב')בבי"ס שמאוד מאוד מאוד אוהב להשקיע במסיבות סידור מפוצצות. אני חושבת שאתן צריכות לעשות איזהשהיא חשיבה מחדש על כל העינין של מסיבות סידור ומסיבות בכלל. בכל ארבעת המסיבות של בנותי התוכנית היתה מר-הי-בה. תפאורה הכי יקרה תלבושות מפוצצות, פלייבקים מושקעיםםםםם. אין מילים על רמת ההפקה. אני מבינה כמה השקעה יש בכל דבר כזה כי אני מתעסקת עם זה. אבל- וזה האבל הגדול. באתי לראות ולשמוע את הבת שלי. וראיתי את הבת שלי למשך שלוש דקות על הבמה. וזהו. ואם איתרה מזלך שאת יושבת רחוק או בצד הלא נכון. את גם לא יכולה לראות אותה…
    ולשמוע שמעתי מגוון קולות בני ברקיים(כי שם עשו את ההקלטות) את הבנות של המורות את השכנות או את מי שלא יהיה. צאנה רגע ההצלחה שלכן בהפקת מסיבה. תכנסנה לנעליים של האמא. היא רוצה לראות את המלאכית שלה ,להנות ממנה. לשמוע אותה, לשמוח איתה….
    במסיבה הבאה תחשובנה גם על זה!

תמונת פרופיל של
    תמי
    משתתף

כל מילה פנינה, אופירה. גם אני חושבת שמסיבות סידור יצאו מכלל פרופורציה ונראות היום כמו טקס מפוצץ מלא שואו ובלי העיקר..

יש בית ספר בברכפלד, שבו עדיין חוגגים מסיבת סידור אישית, אמהות ובנות- כל כיתה בנפרד, שמעתי שם תגובות נלהבות ונרגשות על אופן התנהלות המסיבה. ייתכן שזה קיצוני מידי לצד השני, ואפשר למצוא דרך איזון בין הסגנונות, אבל באופן עקרוני, הייתי מעדיפה כזו מסיבה על פני הבלגאן שקורה היום.

אני חיבת לציין שהשנה בבית ספר מסוים שבו אני עובדת ניסינו לחשוב כיצד לתת יותר מקום לאמהות במסיבה אחת גדולה של 4 כיתות ואחת המורות העלתה רעיון שברגע הראשון היה נשמע מוזר אבל לאחר מעשה זה פשוט עשה את המסיבה ו… חלוקת הסידורים התבצעה בצורה שונה מן הטקס המקובל וכל אמא הגישה לבתה את הסידור וזה היה מרגש פי אלף!!
    מלבד זאת, התוכנית היתה מבוצעת מאד יפה אבל בפרוש נתנו מיקרופון לילדות בתפקידי ההצגה הקצרים וזה היה אמיתי חמוד וחמים!
    אני מקפידה מאד שישמעו את הילדות במסיבה ולמרות שלא תמיד הן המקהלה הכי מקצועית זה נותן אוירה חמה ויש פידבק מאד חיובי מן הקהל…
    מעבר לזה, חשוב לציין שגם תקופת החזרות להפקה כל כך ענקית צריכה להעשות בנועם, בחויה חיובית ובאוירה טובה בסה"כ מדובר בילדות טהורות בכיתה א' שהמסיבה האחרונה שהעלו היתה מסיבת סיום גן חובה… (מבחינתי, חלק החזרות חשוב לא פחות מן המסיבה כי זה חלק משמעותי בההכנה לקבלת הסידור)
    בקיצור, לא לשכוח את העיקר…
    בהצלחה לכולנו!

תמונת פרופיל של
    תמי
    משתתף

נתפסתי למשפט אחד שלך, יונית.

החלק של החזרות הוא לא "חשוב לא פחות מהמסיבה" אלא חלק החזרות "הכי חשוב מהכל"!!!
    חד משמעית.
    ולא משנה באיזו כיתה ובאיזה גיל!

"נאום הפתיחה" שלי לבנות ביום הראשון כשאנו נפגשות מתחיל במילים- לא באתי לאמן פה מקהלה. באתי לעשות איתכן כיף: לחגוג, לצחוק, להנות, כל מה שאפשר שיהיה לנו נחמד, אגב כל זה, מקווה שגם בע"ה תצא לנו מקהלה.
    ואני מאמינה בכל מילה ואני מתכוונת לכל מילה וב"ה מצליחה גם ליישם אותה. אנחנו עושות בחזרות הכל כדי לצחוק, בצורה רגועה ונעימה, האוירה משוחררת וזורמת, כיף לי בחזרות ואני אוהבת את החזרות וממילא שיתוף הפעולה פורה הרבה יותר, הבנות פטריוטיות לעצמן, פטריוטיות למקהלה וגם הביצוע הרבה יותר טוב, ב"ה.
    אני לא חושבת שהמטרה היא התוצאה, המטרה היא הדרך.
    ואם בנות צריכות לעבור תקופת חזרות מסייטת בשביל הארוע "המושלם" של בית הספר, אז כלום לא שווה!

בשונה ממך,
    ההקדמה שלי אחרת.
    באתי לעשות אתכן מופע. במופע יצפו אמהות סבתות הציבור הרחב ומי שלא יהי-ה
    נכון שמופע זה לא הדבר הכי חשוב בחיים,
    אבל כל דבר שעושים ובטח כשמטריחים אנשים חייב לצאת מושלם ככל הניתן.
    את המופע נעשה כולנו יחד,
    וכו וכו
    חשוב לי שנהיה באוירה של שמחה והצלחה כי זה מתכון בדוק להצלחה

תמונת פרופיל של
    תמי
    משתתף

בהחלט גישה שונה..
    רק שאני לא צריכה לומר את הדברים הנ"ל לבנות. כי החשק שבוער בהן (והוא בוער) לעשות הכל מושלם ויפה מגיע כתוצאה מאהבת החזרות, מהאוירה הזורמת והחמה, ולא בשביל לרצות את הקהל או המנהלת וכד'.

אהמממ… אני מקווה שבסופו של יום המקהלות שלי יפות דין ב"ה בשביל להטריח אמהות וסבתות להגיע………

אה, ועוד משהו, כשהאמהות ניגשות בסוף הארוע להחמיא וכו', באותה נשימה שהן מציינות את התוצאה המרנינה שחזו עיניהן, הן מספרות על התקופה החוייתית שהבנות שלהן עברו בזמן החזרות, ורק אז אני מסמיקה ואומרת תודה. כי מבחינתי, זו המחמאה הכי גדולה שאני יכולה לקבל.

תמונת פרופיל של
    אקורד
    משתתף

יפה תמי,
    אנחנו על אותו גל,
    זו גם הגישה שלי…….
    גם בשבילי זו המחמאה הכי גדולה.
    לגבי השירה במסיבת סידור –
    גם אני מאוד אוהבת ששומעים את הבנות , אני נוקטת בכמה שיטות עמ"נ שהבנות תכרנה את המילים ותשרנה אותם מלוא גרונן.
    אחד הנושאים שהתעכבנו עליו בקורס האחרון של" הכשרת מאמנות במה" – זה צורת הלימוד של השיר, החיבור של הבנות לטקסט, לתוכן, למסר, לרגש וכו'.
    הנ"ל חשוב בכל גיל ובכל מסיבה,
    אבל בפרט במסיבת סידור שחשוב לנו שהיא תיהיה מרגשת וחמימה,
    והחיבור של הקהל לרגש זה ע"י החיבור של הבנות למלל, לתוכן, לרגש וממילא לשירה.

בענין שירת בנות גדולות, זה ממש מגוחך לקחת בחורות גדולות לשיר בשירי מסיבת סדור
    האוטנטיות מאד חשובה
    וגם לא מילים בשמיים, זה לא מדבר אל ילדות של אלף

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.